Gdy nauka zamienia się w magię❄️
Uczniowie klasy 2D zamienili salę lekcyjną w prawdziwe laboratorium chemiczne, a wszystko to za sprawą niezwykłych warsztatów z suchego lodu. Było mroźnie, widowiskowo i przede wszystkim edukacyjnie. Uczniowie mieli okazję poznać tajemnice dwutlenku węgla w stanie stałym i zobaczyć na własne oczy proces sublimacji (czyli jak lód zamienia się bezpośrednio w gaz, pomijając stan ciekły). Sala lekcyjna zapełniła się gęstą, białą mgłą, która wywołała ogromny zachwyt. Dzieci sprawdzały, jakie dźwięki wydają metalowe przedmioty w kontakcie z suchym lodem. Największym hitem okazało się tworzenie gigantycznych, wypełnionych dymem baniek. Każdy drugoklasista, pod okiem instruktora i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Interaktywne doświadczenia pobudziły ciekawość świata, a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci do końca zajęć.