#Szkoła pamięta

Szkoła pamięta to kontynuacja zeszłorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o ważnych postaciach i wydarzeniach.     Nasza szkoła również w tym roku przystąpiła do akcji. Ze względu na sytuację związaną z epidemią nasze działania były utrudnione, ale mimo ograniczeń daliśmy radę. Lista zrealizowanych zadań jest naprawdę bogata. Podczas lekcji z wychowawcą poruszano tematy przybliżające polską tradycję obchodzenia Święta Zmarłych i Zaduszek oraz wspominano tych, którzy odeszli. Szczególnie przywoływano pamięć o bohaterach – patronach naszej szkoły. Podczas zajęć stacjonarnych uczniowie uporządkowali groby zasłużonych bukowian, a przed 1 listopada przedstawiciele klas zapalili znicze. Ponadto na lekcjach uczniowie tworzyli oś czasu, na której zaznaczali najważniejsze wydarzenia z historii Polski, wykonywali wirtualne tła do lekcji online, upamiętniające ważne postacie i rocznice związane z Bukiem. Tworzyli i oglądali prezentacje multimedialne, gry edukacyjne, quizy i zagadki. Najmłodsi śpiewali tematyczne piosenki i wykonali chorągiewki i kotyliony.

Dziękujemy wszystkim klasom za włączenie się do akcji. Samorząd Uczniowski