Rajd do Porażyna

Dnia 6 października grupa uczniów  naszej szkoły pod opieką  pani Agnieszki Wojciechowskiej  wzięła udział w 40 Jubileuszowym Jesiennym Rajdzie Turystycznym do Porażyna, organizowanym przez PTTK O/Buk, Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski i Urząd Miasta i Gminy Buk.

 Celem rajdu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości, upowszechnianie turystyki wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie uczestników z pięknem okolic Porażyna, promowanie ochrony środowiska oraz realizacja hasła: Rok 2019 – Rok Młodych w PTTK „Z PTTK wspólnym szlakiem”.

Dzielni uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 8.00 rano w niedzielę. Przejechali autobusem z Buku do Opalenicy, skąd lasami i leśnymi duktami, przez Sielinko, Kopanki  kierowali się do Porażyna. Rozkoszując się pięknem jesiennej przyrody, wdychając świeże, rześkie powietrze, pokonali około 13 kilometrów.

Na mecie w Porażynie, czekały na wszystkich wspaniała grochówka, pomidorówka i chleb ze smalcem. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów i zabaw. Nasi uczniowie  pokonywali tor przeszkód, rzucali kasztanami, podbijali piłkę, wzięli udział w konkursie z chustą, w konkursie przyrodniczym i na jesienny bukiet.  Laura Szczerbowska z klasy 7a zajęła drugie miejsce w konkursie historycznym.