XIII Wiosenny Rajd WIOSKA

30 marca grupa  uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Wojciechowskiej, wzięła  udział w   rajdzie  do  Wioski.  Rajd został  zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „TRAMP” przy Szkole Podstawowej w Jabłonnej i  PTTK O/Buk.

Celem rajdu był rozwój turystyki i krajoznawstwa w gminie Rakoniewice, zapoznanie uczestników z pięknem okolic, oraz uczczenie 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 9.00  w sobotę, wyruszając autokarem z Buku do Jabłonnej na miejsce startu rajdu. Pieszo pokonali przepiękną trasę z Jabłonnej, przez Blinek do Wioski.

Na mecie przy szkole podstawowej czekało  na wszystkich ognisko z kiełbaskami. Organizatorzy przygotowali też  wiele konkursów i zabaw, a także pokaz straży pożarnej. Nasi uczniowie wzięli udział w  konkursie wiedzy  na temat Powstania Wielkopolskiego,
w konkursie zręcznościowym „Mur powstańczy”, a także w konkurencjach sprawnościowych.  Zdobywali również nagrody w loterii fantowej.

Dopisała wspaniała, słoneczna pogoda. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do Buku.