RAJD „PORAŻYN 2018”

7– go października grupa 16 uczniów  naszej szkoły pod opieką  pani Agnieszki Wojciechowskiej  wzięła udział w XXXIX Jesiennym Rajdzie Turystycznym do Porażyna, organizowanym przez PTTK O/Buk, Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski i Urząd Miasta i Gminy Buk.

 Celem rajdu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości, upowszechnianie turystyki wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie uczestników z pięknem okolic Porażyna,  oraz promowanie ochrony środowiska.

Dzielni uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 8.00 rano w niedzielę. Przejechali autobusem z Buku do Opalenicy, skąd lasami i leśnymi duktami, przez Sielinko, Kopanki  kierowali się do Porażyna. Rozkoszując się pięknem jesiennej przyrody, wdychając świeże, rześkie powietrze, pokonali około 13 kilometrów.

Na mecie w Porażynie, czekały na wszystkich wspaniała grochówka, pomidorówka i chleb ze smalcem. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów i zabaw. Nasi uczniowie skakali w workach, pokonywali tor przeszkód, rzucali kasztanami, wzięli udział w konkursie z chustą, zajmując trzecie miejsce.  Laura Szczerbowska z klasy 6a zajęła drugie miejsce w konkursie historycznym, a Aleksander Kaczmarek z klasy 6c, zajął pierwsze miejsce w konkursie przyrodniczo – ekologicznym.