46 ZLOT TURYSTÓW „POWITANIE WIOSNY – ŻARNOWIEC 2018”

22  kwietnia grupa  uczniów z naszej szkoły pod opieką pani  Agnieszki Wojciechowskiej, wzięła  udział  w 46 Zlocie Turystów „Powitanie  Wiosny  – Żarnowiec  2018”.

Rajd został  zorganizowanym przez PTTK O/Buk,  przy współudziale  Urzędu Miasta i Gminy w Buku oraz Wavin Metalplast Buk.

 

Celem rajdu było zapoznanie uczestników z pięknem okolic Buku i obrzeży Wielkopolskiego Parku Narodowego, uczczenie Dnia Ziemi i 100 rocznicy odzyskania niepodległości,  oraz  rozwój turystyki  wśród dzieci i popularyzacja odznak turystycznych.

 

Dzielni uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 8.30  rano w niedzielę, kiedy autobus podwiózł ich do Otusza, skąd ruszyli pieszo.  Pokonali trasę przez Skrzynki, niebieskim szlakiem, nad stawami do Żarnowca.

 

Na mecie w Żarnowcu, tym razem przy Źródełku, czekała na wszystkich wspaniała grochówka  i chleb ze smalcem. Dopisała wspaniała słoneczna pogoda.

Organizatorzy przygotowali wiele konkursów i zabaw, między innymi rzuty do celu, bieg z przeszkodami, rzutki, quiz historyczny dotyczący odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.