Nowości w bibliotece – kwiecień

Colleen Houck „Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie”

„Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem.”

Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością, i dowiedz się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa.

Colleen Houck „Klątwa Tygrysa. Wyprawa”

„Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej – każdy jej dotyk sprawia mu ból.
Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?”

Niech rozpocznie się wyprawa!

 

 

Widmark Martin „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”

Książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” były wielokrotnie wybierane książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci. W Polsce również zyskały dużą popularność i od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów.

Fanów tej serii na pewno ucieszy wiadomość, że na półkach w bibliotece pojawiły się kolejne dwa tomy „Tajemnica więzienia”, „Tajemnica mody”.

 

Elżbieta Zubrzycka „Filip, Pusia i nowy przyjaciel”

Filip, Pusia i nowy przyjaciel to trzecia już książka z serii, napisana w odpowiedzi na liczne prośby małych i dorosłych czytelników o kontynuację przygód zajączka i młodej łabędzicy. Lato się kończy, ptaki odlatują i nadchodzi piękna jesień… ale zarazem okres groźnych polowań. Las staje się niebezpieczny, a życie zajączka jest zagrożone. Czy jego skrzydlata przyjaciółka będzie wiedziała, jak mu pomóc? Jest jeszcze ktoś gotów ratować zajączka, ktoś, po kim nikt by się tego nie spodziewał… Pojawia się nowy przyjaciel, a wraz z nim, zaskakujące zdarzenia i przygody. Pełna ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i wierności przekazuje dzieciom ukrytą pod przygodami wiedzę o współpracy, równości, złości, (czy jest potrzebna, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić) i wzajemnym szacunku. Książka powstawała pod okiem czujnych recenzentów, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Kogo spotkał ten zaszczyt i jak się ta przygoda zaczęła, dowiecie się sięgając po książkę 🙂

 

Jane Nelsen „Pozytywna dyscyplina”

„Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku.”
Na jej kartach znajdziesz odpowiedzi na wiele rodzicielskich pytań :
Co mam robić, gdy nie mogę się dogadać z dzieckiem?
Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i częściej słuchało?
Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?
Jak wspierać dziecko bez rozpieszczania?
Jak wyznaczać granice, ustalać i egzekwować umowy i dzielić się z dzieckiem obowiązkami?
Jak pomóc rodzeństwu dogadać się ze sobą?
Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?
Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie?
Dlaczego dzieci różnią się od siebie w zależności od kolejności urodzenia?
Jak sprawić, żeby bycie rodzicem było łatwiejsze?”

 

Brandon Mull „Tkacze śmierci”

 

„Pięć królestw. Tkacze śmierci” to kolejna pozycja z cyklu „Pięć Królestw”.

„Znajdziemy tu tajemniczy, mroczny świat, barwne opisy oraz, przede wszystkim, świetnie opowiedzianą historię. Zalety te sprawiają, że zarówno „Tkacze śmierci” jak i cały cykl „Pięć Królestw” to książki, które powinien przeczytać nie tylko każdy szanujący się wielbiciel literatury fantastycznej, ale również po prostu każdy, kto ceni sobie barwną, znakomicie napisaną prozę.”

„Tkacze Śmierci” to oczywiście kontynuacja wydarzeń, jakie miały miejsce w poprzednich częściach cyklu „Pięć Królestw”. Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że Cole oraz jego przyjaciele będą musieli stawić czoła grozie, z jaką nigdy wcześniej jeszcze nie mieli do czynienia.

Wojciech Mikołuszko „Wielkie pytania małych ludzi”

„Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych – mówi w swojej nowej książce Wojciech Mikołuszko, autor bestsellerów „Tato, a po co?”, „Tato, a dlaczego?”. Tym razem mierzy się z 51 nowymi „Wielkimi pytaniami małych ludzi”. Choć zadały je dzieci i czasami brzmią bardzo nie naukowo, każde z nich okazuje się kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy.

 

Wojciech Mikołuszko „Z tatą w przyrodę”

„Ida i Kacper oraz ich młodszy brat Jacuś wraz ze swym tatą ruszają na fantastyczne wyprawy przyrodnicze.
W plenerze poznają tajemnice zwierząt, roślin i przyrody nieożywionej.
Razem z autorem książki – dziennikarzem Wojciechem Mikołuszko – i jego dziećmi wybierz się w świat przyrody, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy:

● Które zwierzę zjada zimą swój dom?
● Dlaczego gęsi lecą w kluczu?
● Czy każda biedronka ma siedem kropek?
● Czy wszystkie pszczoły mieszkają w ulach?
● Co to jest Akcja Bałtycka?

Każdą wyprawę ilustrują zabawne rysunki Tomasza Samojlika.”