RAJD „PORAŻYN 2017”

1– go października grupa 11 uczniów  naszej szkoły pod opieką  pani Agnieszki Wojciechowskiej  wzięła udział w XXXVIII Jesiennym Rajdzie Turystycznym do Porażyna, organizowanym przez PTTK O/Buk, Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski i Urząd Miasta i Gminy Buk.

 Celem rajdu było upowszechnienie turystyki wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie uczestników z pięknem okolic Porażyna,  oraz promowanie ochrony środowiska.

Dzielni uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 8.00 rano w niedzielę. Przejechali autobusem z Buku do Opalenicy, skąd lasami i leśnymi duktami, przez Sielinko, Kopanki  kierowali się do Porażyna. Rozkoszując się pięknem jesiennej przyrody, wdychając świeże, rześkie powietrze, pokonali około 13 kilometrów.

Na mecie w Porażynie, czekały na wszystkich wspaniała grochówka, pomidorówka i chleb ze smalcem. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów i zabaw. Nasi uczniowie skakali w workach, pokonywali tor przeszkód, rzucali kasztanami, wzięli udział w konkursie z chustą i  przyrodniczym, w którym pierwsze miejsce zajęła Laura Szczerbowska z klasy 5a.